Twoja własna kopalnia Bitcoinów - otwórz ją w Lidze BTCIdea odzyskania przynajmniej częściowej kontroli nad pieniędzmi oraz ich przepływem stała się bardzo atrakcyjna i spowodowała wielkie zainteresowanie branżą blockchain. W ten sam sposób koparki podłączone do sieci Bitcoina stały się de facto czymś na kształt prywatnych mennic, które w rezultacie wykonywanej pracy produkują dla ich posiadaczy walory finansowe.

Wiele osób oburzyłoby się na tak skrótowe przedstawienie tego tematu, ale w tym przypadku chodzi o ideę, a jest ona właśnie taka: posiadając własne koparki uczestniczysz w utrzymaniu światowej sieci waluty BTC, a w efekcie otrzymujesz nowe Bitcoiny (produkujesz pieniądze).

Kilkanaście lat po powstaniu sieci BTC kopanie nie jest już ani tanie ani łatwe, ale nadal lukratywne, zwłaszcza w perspektywie tego, ile dzisiaj wykopane Bitcoiny mogą kosztować w przyszłości. Z tego powodu najwięksi inwestorzy kryptowalut najczęściej je kopią i w przypadku BTC nie jest inaczej.

Kryzys spowodowany gwałtowną utratą wartości BTC w roku 2018 (zwłaszcza pod koniec roku) spowodował znaczny spadek rentowności kopania i doprowadził wiele zaangażowanych podmiotów na krawędź upadku, niektórych doprowadzając do bankructwa. Szacuje się, że ok. 2 miliony koparek zostało odłączonych od prądu, co pociągnęło za sobą spadek mocy obliczeniowej Bitcoina, a w efekcie spektakularną obniżkę trudności jego wydobycia.

To właśnie w sercu tego kryzysu okazało się dobitnie, że jest tylko kilka miejsc na świecie, gdzie opłaca się długofalowo budować kopalnie BTC, a szczególnie dobrze na tej liście wygląda terytorium Syberii w Rosji. Prąd w tamtym regionie jest tani: od 0,04 do 0,055 USD za kWh, a panujące tam przez zdecydowaną większość roku niskie temperatury sprawiają, że chłodzenie nie stanowi większego problemu. Temperatury w zimie na Syberii wahają się od -15 do -50 st. C., a pora roku ta trwa w tamtym rejonie świata około 9 miesięcy.

Kiedy Liga BTC szukała lokalizacji na swoją własną kopalnię, nawiązaliśmy kontakt z izraelsko-amerykańską firmą Elevate Group, która podnajęła w Irkucku ogromną halę od działającej w tym samym miejscu prywatnej kopalni Bitcoinów. Cała infrastruktura była już tam gotowa: odpowiednie przyłącza elektryczne, szybka sieć internetowa, fachowa ekipa do obsługi koparek i sprawdzone miejsce. Kiedy Elevate Group rozpoczęła operację budowania tam międzynarodowej kopalni, to właśnie Liga BTC stała się jej pierwszym partnerem.

Koparki zamawiane za pośrednictwem Elevate Group trafiają od chińskiego producenta firmy Bitmain do Irkucka drogą lotniczą, gdzie przechodzą odprawę celną i są dostarczane na miejsce. Tam instalacją i konfiguracją zajmuje się wykwalifikowana ekipa, dzięki czemu możesz być właścicielem swoich koparek podłączonych i działających 24 godziny na dobę na Syberii.

Zamawiając koparki stajesz się ich właścicielem. Są one w 100% Twoje i to też odróżnia naszą operację miningową od zdecydowanej większości usług dostępnych przez Internet, które oferują kontrakty na tzw. „kopanie w chmurze”. Oprócz ceny zamawianego sprzętu, w ramach której znajdują się już wszystkie koszty logistyczno-celne, każdy posiadacz koparek pokrywa jeszcze cenę elektryczności (średnio od 50 do 60 USD za koparkę na miesiąc), a po jej odliczeniu cały urobek BTC jest dzielony w proporcjach 80% dla właściciela i 20% dla Elevate Group na pokrycie kosztów bieżącego utrzymania infrastruktury oraz ekipy serwisowej.

Zysk, jaki otrzymujesz będzie zawsze uzależniony od bieżącej ceny Bitcoina, stopnia trudności jego wydobycia oraz bieżącej sytuacji na rynku kryptowalutowym. Niezależnie jednak od wszystkiego, najważniejsze jest jedno: Twoje koparki wydobywają Bitcoiny, które raz w miesiącu trafiają na Twój adres portfela i tam oczekują na moment, w którym ich wartość znacząco pójdzie do góry. I to jest główny motyw, jaki dzisiaj przyświeca tym, którzy angażują się w kopanie Bitcoinów. Nie ważne jest ile teraz na tym zarabiasz. Ważne jest tylko to, że dzień po dniu, miesiąc po miesiącu, a w rezultacie i rok po roku pomnażasz swój kapitał BTC.

UWAGA! Po trzecim halvingu (maj 2020) i względnej stabilizacji kursu BTC opłacalność kopania znacznie się zmniejszyła, a starszy sprzęt (np. antminery s9 i s11) przestał wręcz przynosić już jakikolwiek dochód. W związku z tym jako Liga BTC nie zalecamy w chwili obecnej zaangażowania na pierwotnym rynku Bitcoina.

Zarejestruj się w Lidze BTC - serdecznie zapraszamy.